W niedzielę końca dobiegły wojewódzkie rozgrywki młodziczek. Zwyciężyła Jedynka Kluczbork. Najlepsza drużyna ECO UNI uplasowała się na miejscu piątym w gronie dwunastu zespołów. Jednak znacznie ważniejszy od miejsc jest fakt udziału w rywalizacji. Młoda Energia jako jedyna była reprezentowana przez trzy zespoły, co oznacza możliwość gry i zyskiwania bezcennego doświadczenia dla ponad 40 młodych siatkarek.

Drużyny ECO UNI III i ECO UNI II zakończyły swój udział w rozgrywkach już ponad tydzień temu. To właśnie ta pierwsza z wymienionych, prowadzona przez trener Dorotę Rusin, do końca miała szansę na awans do strefy medalowej i grę w półfinałach. Ostatecznie jednak lepsze okazały się drużyny z Komprachcic i Nysy, a Opolanki zostały sklasyfikowane na pozycji 5.

Podopieczne trener Gabrieli Gasidło już w pierwszej rundzie trafiły na drużyny MMKS-u Kędzierzyn-Koźle i Sukcesu Komprachcice. Jak się później okazało te zespoły zdobyły odpowiednio srebrny i brązowy medal, a ECO UNI II przegrało co prawda wszystkie sześć spotkań, jednak zawodniczkom nie można odmówić woli walki, bo aż cztery spotkania zakończyły się po tiebreakach. Niemniej Opolanki zajęły trzecie miejsce w grupie i były skazane na walkę o miejsca 10-12. Tam podopieczne trener Gasidło pokazały, że są wyraźnie lepsze od dwóch pozostałych drużyn wygrywając wszystkie 6 spotkań w stosunku 2:0 i zapewniając sobie miejsce 10. Jednym z jaśniejszych punktów tej drużyny była Nadia Dydzik, czego dowodem było powołanie Opolanki do reprezentacji Polski U14.

Najpóźniej, bo zaledwie w ostatni weekend rozgrywki zakończyło ECO UNI I. Drużyna trenera Dolińskiego bez straty seta przebrnęła I rundę, jednak w kolejnym etapie drużyna trafiła do grupy z Jedynką Kluczbork i Sukcesem Komprachcice. Drużyna z Kluczborka była poza zasięgiem rywali, natomiast Opolanki stoczyły zażartą walkę o drugie miejsce w grupie z zespołem z Komprachcic. Niestety ECO UNI nie wyszło z niej zwycięsko odnosząc w bezpośrednich starciach jedno zwycięstwo i dwie porażki. Tym samym ekipie trenera Dolińskiego pozostała walka o miejsce 7. Pierwsze dwa turnieje – w lutym w Paczkowie i w ostatnią sobotę w Opolu – zakończyły się takimi samymi rezultatami. Opolanki 2:0 pokonali Spartę Paczków i 2:1 MGOKiS Praszka. W niedzielnym turnieju w Praszce gospodarze w takim samym stosunku okazali się lepsi od ECO UNI, jednak zwycięstwem nad Spartą Paczków drużyna Rafała Dolińskiego przypieczętowała miejsce 7.

Tak oto ECO UNI Opole zakończyło udział w rozgrywkach wojewódzkich, bez wymiernych sukcesów w postaci medali – te przypadły faworytom – jednak doświadczenie zebrane podczas rywalizacji bez wątpienia może zaprocentować w przyszłości, czego życzymy naszym siatkarkom. Zarówno im, jak i ich trenerom dziękujemy za walkę, zaangażowanie i serce pozostawione na boisku w trakcie całego sezonu.

koniec