AKADEMICKIE DERBY PRZED NAMI!

Popularne „Wilczyce z Opola” ostatnio nie mają zbyt wielu dobrej passy. Przegrana z Eneą Energetyk Poznań u siebie 2:3, następnie 0:3 na wyjeździe z Solną Wieliczka,pogorszyła nieco sytuację w tabeli. Podopieczne Nicoli Vettoriego potrzebują zwycięstwa na przełamanie i teraz będzie ku temu idealna okazja, gdyż zmierzą się w Stegu Arena Opole z AZS Politechnika Gliwice

Autor: Bartosz Kamiński

Zespół z Górnego Śląska jest opolankom bardzo dobrze znany. W zeszłym sezonie mierzyły się z nimi dwukrotnie i oba spotkania zakończyły się zwycięstwem UNI Opole – 3:2 u siebie, oraz po bardzo dobrym meczu na wyjeździe 3:0 . Zagraliśmy również z tą ekipą w spotkaniu przed sezonowym gdzie wygraliśmy 3:2 W obecnym sezonie Gliwiczanki zajmują 9 miejsce w tabeli. Czy wraz z byłymi reprezentantkami UNI – Marią Woźniczką, Aleksandrą Elko oraz Oliwią Michalak urwą punkty miejscowym?

Opolanki natomiast plasują się trzy lokaty wyżej, jednak oddaliła się szansa jak na razie na bycie w pierwszej trójce. Po nieudanych dwóch poprzednich meczach, kluczowe będzie dla nich zgarnięcie pełnej puli z teoretycznie łatwiejszymi rywalkami. Czy Opolanki podołają tej presji zwycięstwa? Wszystko okaże się w niedzielę!

Chcemy również wspomnieć, że Uni Opole dołączyło wraz z Samorządem Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego do akcji Szlachetna Paczka i w trakcie spotkania będzie można wesprzeć i podarować komuś lepsze święta!

  1. kolejka, 1 Liga Kobiet

1 grudnia (niedziela) godzina 19:15

UNI Opole – AZS Politechnika Gliwice

STEGU ARENA OPOLE, w Opolu  ul. Oleska 70