Po pierwszej części sezonu zasadniczego, Uni Opole znalazło się na szóstym miejscu w tabeli mając 23 punkty (bilans rozegranych partii 26:19), na co składa się 8 zwycięstw (w tym dwukrotnie po tie-breakach) oraz 5 porażek (raz po pięciu setach). UNI ma dość dużą stratę do lidera, Jokera Świecie, lecz do drugiej lokaty, zajmowanej przez ekipę z Poznania, różnica to tylko 4 oczka. Czy po tym spotkaniu dogonimy czołówkę?
Autor: Bartosz Kamiński
Rundę rewanżową opolanki zaczynają w Krośnie, z miejscowymi Karpatami. W premierowej  kolejce sezonu 2019/2020 1 ligi kobiet, Opole rozgromiło Krosno 3:0, pokonując kolejno do 12,9 oraz 15 przyjezdną ekipę. Obecna forma gospodarzy niedzielnego meczu jest wielką zagadką, ponieważ grają w kratkę, na zmianę  wygrywają oraz przegrywają swoje spotkania. Co pokażą w najbliższym spotkaniu?
„Wilczyce z Opola” natomiast wracają na właściwe tory. W ostatniej kolejce zagrały prawdziwy siatkarski koncert z Budowlanymi Toruń, nie tracąc żadnego seta. Po stronie atutów przemawiających po stronie UNI Opole, jest fakt, że w naszej drużynie od tego sezonu grają dwie byłe zawodniczki najbliższych rywali – Marta Orzyłowska oraz Kinga Stronias. Czy to pomoże odnieść podopiecznym trenera Nicoli Vettoriego trzecie zwycięstwo z rzędu?