W ostatni weekend swój udział w wojewódzkich rozgrywkach zakończyły dwie nasze drużyny w kategorii młodziczek. Teraz pracowity czas przed ostatnim teamem, który dzień po dniu, w sobotę i w niedzielę zagra dwa turnieje. Stawką 7 pozycja w województwie.

W pierwszym turnieju w ramach grupy J, w walce o miejsca 7-9, podopieczne trenera Rafała Dolińskiego odniosły dwa zwycięstwa – z MGOKiS-em Praszka i Spartą II Paczków – dzięki czemu zajmują pierwsze miejsce. Jednak do zakończenia rywalizacji pozostały jeszcze dwa turnieje, czyli cztery mecze.

W sobotę zespoły spotkają się w Opolu. Turniej w hali Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 2, rozpocznie się o godzinie 10:00. Jako pierwsze na parkiet wyjdą siatkarki ECO UNI I i Sparty II Paczków. Następnie Sparta zmierzy się z drużyną z Praszki, a na koniec kibice będą świadkami spotkania Opolanek z MGOKiS-em.

Dzień później zaplanowano trzeci, ostatni turniej, który zostanie rozegrany w Praszce. Tam podopieczne trenera Dolińskiego zagrają w dwóch pierwszych meczach (o 10:00 i 11:30) kolejno z gospodarzem oraz Spartą Paczków.

Po pierwszym rozegranym dotychczas turnieju wydaje się, że znacznie groźniejszym rywalem dla Opolanek jest ekipa z Praszki. Do rozstrzygnięcia bezpośredniego spotkania potrzebny był tiebreak, podczas gdy oba zespoły bez większych problemów pokonały rywala z Paczkowa.

Gorąco zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny w sobotnie przedpołudnie, by wesprzeć naszą młodą drużynę i podziękować zawodniczką za cały sezon walki, pracy, poświęcenia oraz godne reprezentowanie ECO UNI oraz miasta Opole.

GRUPA J – o miejsca 7-9

18.03 – turniej w Opolu

10:00 ECO UNI I Opole – Sparta II Paczków

11:30 Sparta II Paczków – MGOKiS Praszka

13:00 MGOKiS Praszka – ECO UNI I Opole

19.03 – turniej w Praszce

10:00 MGOKiS Praszka – ECO UNI I Opole

11:30 ECO UNI I Opole – Sparta II Paczków

13:00 Sparta II Paczków – MGOKiS Praszka