Zawodniczki ECO UNI znakomicie radzą sobie pod siatką nie tylko w sześcioosobowym składzie. W miniony weekend udowodniły to młode Opolanki biorące udział w turniejach siatkarskich “dwójek” i “trójek” w Kaliszu oraz “czwórek” w Kazimierzy Wielkiej (woj. świętokrzyskie).

W każdym z trzech wspomnianych turniejów wystąpiły po dwa zespoły ECO UNI. Młode Opolanki mogą pochwalić się naprawdę solidnymi występami w historycznej stolicy Wielkopolski. W rywalizacji dwuosobowej w gronie 29 zespołów “Ecounitki” wywalczyły miejsce siódme oraz najbardziej nielubiane przez sportowców – czwarte. Opolską drużynę reprezentowały odpowiednio: Małgorzata Wypych, Amelia Ostrysz i Natalia Dobosz oraz Dominika Dudek, Julia Kurek i Emilia Rudek.

Drużyn walczących w Kaliszu w trzyosobowych ustawieniach było w turnieju 20. Tę rywalizację jedna z drużyn ECO UNI – w składzie Marta Madziała, Magdalena Rudy, Karolina Gambusz, Natalia Gabren – zakończyła na najniższym stopniu podium. Druga ekipa uplasowała się nieco niżej, choć warto odnotować, że także zostały sklasyfikowane w pierwszej dziesiątce stawki. Patrycja Wesołowska, Aleksandra Sikora, Wiktoria Ganczarska i Marta Serafin zakończyły turniej na 9. pozycji.

W niedzielę opolskie zawodniczki (także te biorące udział w zawodach w Kaliszu) zagrały w turnieju “czwórek” w Kazimierzy Wielkiej. Tam siatkarki ECO UNI zaprezentowały absolutną dominację. W rozgrywkach systemem “każdy z każdym”, w których brało udział łącznie 11 zespołów, obie opolskie ekipy stanęły na podium, zdobywając złote i brązowe medale Victoria Mini Volley Cup 2017. Ponadto najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Martyna Lubowicz. Oprócz Martyny barwy ECO UNI Opole reprezentowały także: Angelika Gawlik, Wiktoria Roszczak, Kamila Rucińska, Marta Madziała, Justyna Panek, Natalia Gontarz, Martyna Skrętkowska, Milena Łyga, Jagoda Białek, Milena Skawińska i Dominika Olchawa. W czołowej trójce oprócz “Młodej Energii” uplasował się także MOS Wieliczka.

Teraz przed młodymi adeptkami siatkarskiego rzemiosła faza eliminacyjna turnieju “Kinder+Sport”, 22 kwietnia w Strzelcach Opolskich. Dwa tygodnie później w Paczkowie zaplanowano wojewódzkie finały rozgrywek.