Znajdujące się na trzeciej pozycji w tabeli #UNIOpole stoi przed szansą na wskoczenie na fotel vice lidera 1 ligi siatkówki kobiet!
Autor: Bartosz Kamiński

W poprzednim spotkaniu obu ekip w Opolu, poznanianki wygrały po długim i emocjonującym meczu 2:3. Było to ich trzecie zwycięstwo z rzędu nad opolankami, gdyż w zeszłym sezonie pokonały je 3:0 u siebie oraz 3:1 na wyjeździe. Ekipa z Opola była natomiast nie do ogrania i odniosła dwukrotne zwycięstwo nad zespołem z Poznania w ubiegłorocznym turnieju o miejsca 5-8 rozegranym w Opolu.

W 22. kolejce sezonu 2019/20 jednak poznanianki wywiozły z Tarnowa tylko dwa punkty, gdyż ich spotkanie z miejscową Grupą Azoty PWSZ Tarnów zakończyło się tie-breakiem. Dzięki temu utrzymują dwupunktową przewagę nad Wilczycami z Opola. Czy po jutrzejszym spotkaniu ją powiększą? Podopieczne Nicoli Vettoriego na pewno zrobią wszystko, by do tego nie dopuścić. Dla naszego trenera jest to mecz szczególny, gdyż z Enea Energetyk Poznań łączą go dawne relacje, w latach 2013-2015 był szkoleniowcem poznańskiego klubu.
Stawka jest wysoka. Możliwie najwyższe miejsce w tabeli przed fazą play off…
Emocji na pewno nie zabraknie!
Transmisja meczu na naszym fanpage’u.

23. kolejka 1 Ligi Kobiet
Enea Energetyk Poznań – UNI Opole
14 lutego 2020 r., godzina 18:00
Hala B POSiR ul. Spychalskiego 34 Poznań