Kolejne siatkarskie święto w Opolu! Po emocjach w meczu ze Szczyrkiem, już parę dni później zmierzymy się z Eneą Energetyk Poznań. Z tym rywalem mecze dla Uni zawsze były trudne i emocjonujące. Jak będzie tym razem?

Autor: Bartosz Kamiński

Enea Energetyk Poznań to zawsze był przeciwnik szczególny,a najbardziej dla naszego trenera, Nicoli Vettoriego. W latach 2013-2015 to zawodniczki ze stolicy Wielkopolski były jego podopiecznymi. W zeszłym sezonie w rundzie przegrywaliśmy dwukrotnie (0:3 w Poznaniu oraz 1:3 w Opolu), natomiast w batalii o miejsce piąte to my byliśmy zdecydowanie górą (3:0). W obecnym sezonie Energetyk zajmuje trzecie miejsce w tabeli, w ostatniej kolejce wygrywając z PWSZ Tarnów 3:1 w swojej hali

Natomiast UNI Opole, znajdujące się pozycję niżej, również pokonało ostatnio u siebie 3:1 , tylko zespół SMS PZPS Szczyrk. Po dwóch bardzo dobrych spotkaniach, Wilczyce mają chrapkę na kolejne zwycięstwo i chcą dogonić dwa prowadzące zespoły w tabeli ze Świecia i Jarosławia. Stawka tego spotkania jest wysoka, więc niewątpliwy hit kolejki na pewno dostarczy nam ogromnych emocji. Ale czy na koniec to opolanki będą się cieszyć z większej zdobyczy punktowej?

  1. kolejka 1ligi kobiet

20 listopada (środa), godz. 15:45

UNI Opole – Enea Energetyk Poznań

STEGU ARENA OPOLE, w Opolu  ul. Oleska 70