Najdalszy wyjazd w tym sezonie przed Opolankami. W 13 kolejce 1 ligi kobiet, „Wilczyce z Opola” zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Budowlani Volley Toruń. Czy tym razem uda się zgarnąć pełną pulę?

Autor: Bartosz Kamiński

Zespół z województwa kujawsko-pomorskiego jest w wyraźnym dołku. W tym sezonie wygrało tylko raz – z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 we własnej hali. Jednak głównie przegrywały po 3:0, między innymi w ostatniej kolejce z PWSZ Tarnów, na co składa się tylko 9 wygranych setów, najmniej w całej lidze. Czy dadzą radę skutecznie utrudnić Opolankom zwycięstwo?

Uni Opole natomiast przyjedzie naładowane energią po zwycięstwie w szalonym meczu z AZS Politechniką Śląską Gliwice, gdzie przegrywając 0:2 pokazały, że potrafią skutecznie odwrócić losy meczu i pokazały, że to one nadal są „Królowymi Tie-Breaka” w tej lidze. Będąc na siódmym miejscu w tabeli, dzięki pełnemu zwycięstwu z Toruniankami i korzystnymi wynikami innych spotkań mogą się przesunąć nawet na czwartą lokatę. Czy wymarzony scenariusz stanie się faktem i „Wataha Vettoriego” wróci do gry o „pudło”? Przekonamy się o tym już w sobotę!

  1. kolejka, 1 Liga Kobiet

7 grudnia (sobota) godzina 19:00

Budowlani Volley Toruń – UNI Opole

Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK, Toruń, ul. św. Józefa 17