Po siedmiu zwycięstwach z rzędu UNI Opole czeka najtrudniejsze zadanie w tym roku. W 19 kolejce sezonu Wilczyce podejmą lidera 1 Ligi Kobiet – Joker Mekro Energoremont Świecie. Starcie gigantów w sobotę (18 stycznia) o godzinie 15:45. W takich meczach wsparcie trybun jest niezwykle ważne.

Ekipa ze Świecia to niekwestionowany lider tabeli i hegemon 1 Ligi. W ubiegłym sezonie podopieczne trenera Wojtowicza zdobyły tytuł mistrzowski. W obecną kampanię także weszły z przytupem. Jeszcze 5 stycznia Joker mógł się szczycić tytułem jedynej niepokonanej drużyny na zapleczu siatkarskiej ekipy. Pierwsza porażka przyszła dzień później w rozgrywanym awansem meczu… 26 kolejki. W Świeciu wygrał zespół z Jarosławia i to bez straty seta. W tabeli zmieniło to niewiele. Ekipa znad Wdy wygodnie rozsiadła się w fotelu lidera i wciąż ma znaczną przewagę nad grupą pościgową, w której prym wiedzie poznański Energetyk i nasze UNI.

Opolanki do lidera tracą 8 punktów i zajmują 3 miejsce, mimo że jeszcze na początku grudnia deficyt wynosił 12 oczek a UNI plasowało się na pozycji 6. Od tego momentu podopieczne Nicoli Vettoriego mogą poszczycić się imponującą serią 7 triumfów, co poskutkowało nie tylko awansem, ale też dogonieniem drugiego Energetyka (obie ekipy mają 38 punktów, ale to poznanianki są wiceliderkami). Mecz z Jokerem będzie miał zatem ogromne znaczenie dla układu tabeli, przed wiosennymi play-offami.

W Świeciu, osłabione kontuzjami UNI musiało uznać wyższość miejscowych, teraz pora na rewanż. Warto wspomnieć, że w ubiegłym – mistrzowskim dla Jokera – sezonie, to właśnie ekipa Vettoriego była jedną z nielicznych, która znalazła receptę na drużynę znad Wdy… i to dwukrotnie. W domu UNI odprawiło rywalki bez straty seta. Teraz nasza Wataha również będzie walczyć by obronić Stegu Arenę. Emocje gwarantowane!

W sobotnim starciu na opolskim parkiecie możemy spodziewać się prawdziwej wymiany ciosów na skrzydłach. W obu zespołach najlepiej punktującymi zawodniczkami są atakujące. Oriana Miechowicz zdobyła dotychczas 182 punkty, z czego 143 atakiem przy 42% skuteczności. Sandra Szczygioł ma na swoim koncie 194 oczka (161 atakiem, 39% skuteczności). Opolskiej prawoskrzydłowej znakomicie sekunduje Kinga Stronias – zdobywczyni 189 punktów przy 45% skuteczności ataku. To jednak nie jedyne atuty ekipy Nicoli Vettoriego. Czy opolanki w myśl sportowej zasady „bij mistrza” zapiszą na swoim koncie 8 triumf z rzędu? Przyjdźcie w sobotę do Stegu Areny i przekonajcie się sami! Wstęp wolny.

  1. kolejka 1 Ligi Kobiet

UNI Opole – Joker Mekro Energoremont Świecie

18 stycznia 2020 r., godzina 15:45

Stegu Arena, ul. Oleska 70, Opole

WSTĘP WOLNY