W październiku swoje rozgrywki inaugurują zespoły młodzieżowe występujące pod szyldem ECO UNI Opole.

Najwcześniej bo już 14.10 do rywalizacji przystąpią juniorki. Większość drużyny będą stanowiły zawodniczki z rocznika 2002 (pierwszy rocznik kadetek), które będą zdobywać doświadczenie w wyższej kategorii wiekowej.
W ligowych rozgrywkach weźmie udział zaledwie pięć zespołów. Początek zmagań w Oleśnie, miejscowy OKS podejmie właśnie ECO UNI.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w wojewódzkiej lidze kadetek, która została podzielona na dwie grupy. W tej kategorii wiekowej zobaczymy dwa nasze zespoły.

W pięciozespołowej grupie A, prócz ECO UNI II Opole znalazły się jeszcze zespoły: LUKS Sukcesu Komprachcice, Sparty Paczków, MMKS-u Kędzierzyn-Koźle i NTSK Nysa. Pierwszy mecz UNI rozegra na wyjeździe w Komprachcicach 19.10 br.

Natomiast w czterozespołowej grupie B znalazły się zespoły ECO UNI I, OKS-u Olesno, UKS-u Jedynki Kluczbork oraz MGOKiS Praszka. Ta drużyna naszej Akademii rozpocznie sezon 22.10 na własnym parkiecie podejmując zespół z Praszki.

W rozgrywkach młodziczek mamy podział na cztery grupy, a obowiązywać będzie system turniejowy.  Wśród młodziczek dopingować będziemy dwie drużyny z Opola. ECO UNI I w gr. B będzie rywalizować z MMKS-em I Kędzierzyn-Koźle, NTSK I Nysa i Spartą Paczków. Pierwszy turniej z udziałem młodych opolanek 11 listopada.Natomiast ECO UNI II Opole rozegra spotkania w gr.D z UKS-em Jedynką Niemodlin, UKS-em Jedynką II Kluczbork oraz PV Volley Krapkowice. Początek zmagań dla tego z uniwersyteckich zespołów również 11 listopada.

Rocznik 2004 – trenerka Dorota Rusin – grają w lidze młodziczek (w tej lidze grają rocznik 2003 i młodsze)
Rocznik 2003 – trenerka Dorota Rusin – grają w ligach młodziczek (2003 i młodsze) i kadetek (2001 i młodsze)
Rocznik 2000/2002 – trener Rafał Doliński – grają w ligach juniorek (1999 i młodsze) oraz kadetek (2001 i młodsze)