W nadchodzący weekend na siatkarskie parkiety wybiegną kadetki. Zespoły ECO UNI rozegrają ostatnie spotkania pierwszej rundy.

W grupie A wicelider – ECO UNI II zmierzy się z trzecim zespołem w tabeli – NTSK Nysą. Każdy wywalczony punkt meczowy pozwoli zachować UNI drugie miejsce i przystąpić do barażu z wyższej pozycji i przewagą własnego parkietu.

Sytuacja w grupie B jest bardziej skomplikowana i nie wszystko będzie zależeć od podopiecznych Rafała Dolińskiego. Wiadomo już, że pierwsze miejsce zajmie UKS Jedynka Kluczbork, który w trzeciej rundzie (fazie play-off) będzie czekał na swojego przeciwnika. Na drugiej pozycji zostanie sklasyfikowana drużyna MGOKiS Praszka, która w barażu zmierzy się z trzecim zespołem grupy A.
W grze o baraż pozostaje ECO UNI I i OKS Olesno. UNI z dorobkiem pięciu punktów zajmuje trzecie miejsce i ma oczko przewagi nad ekipą z Olesna, która zagra w Praszce.
Jeżeli UNI zachowa trzecią pozycję to trafi do barażu, gdzie zmierzy się z drugim zespołem gr. A, jeżeli spadnie na czwarte miejsce to zespołowi przyjdzie grać o miejsce 7-9.

W przypadku, gdy w obu grupach po ostatniej kolejce zostanie zachowany status quo to w barażu ECO UNI I zmierzy się z ECO UNI II.

Grupa B
Godzina 12.00, hala PLO II przy ul. Pułaskiego 3
ECO UNI I Opole – UKS Jedynka Kluczbork

Grupa A
Godzina 10.00
NTSK Nysa vs ECO UNI II Opole