„Wilczyce” zgarnęły pewnie trzy punkty w meczu z drużyną z Tarnowa i nadal zajmują 3. miejsce w tabeli. Do wicelidera Energetyka tracą dwa punkty. Obie ekipy spotkają się za dwa tygodnie.

Wraz z ekipą z Tarnowa do Opola wróciły doskonale znane w naszym mieście atakująca Marta Duda atakująca oraz opolanka Nikola Abramajtys. Wraz z koleżankami nie były jednak faworytkami i niespodzianki nie zdołały sprawić. UNI wymknął się co prawda drugi set, ale w pozostałych trzech kontrolowało wydarzenia na parkiecie.

Spotkanie tarnowianki rozpoczęły od prowadzenia 2:1, ale po kontrze skutecznej Witowskiej przegrywały 4:7. Opolanki nie poszły za ciosem i zrobiło się po 8:8, ale skuteczne ataki Szczygioł i Janiuk dały UNI prowadzenie 15:11. Po błędzie Jedynki było 17:12, a po ataku z przechodzącej Sobiczewskiej 24:18.

Nasze siatkarki i drugą partię rozpoczęły jakby zbyt pewne siebie. Popełniły dwa błędy, a asem popisała się Szabo i przyjezdne wygrywały 7:3. Po bloku Witowskiej do odrobienia został punkt (7:8), ale dopiero błąd Abramajtys dał remis 11:11. Na tym nasze dziewczyny skończyły.

Kolejne „wpadki” sprawiły, że rywalki odskoczyły na pięć punktów (12:17). Sygnał do odrabiania strat dała dwoma atakami Witowska (17:20), a błąd rywalek sprawił, że pojawiła się nadzieja na odwrócenie losów seta. Przy stanie 21:22 asa posłała jednak Szczygieł. Mimo to Opolanki walczyły. Szansę na remis po 24 miały po dwóch obronach, ale nie skończyły kontr. Zrobiły to za to rywalki.

W trzecim secie po asie Sobiczewskiej było 4:2, po kontrze Ciesiulewicz 6:3, a po trudnej zagrywce Janiuk 9:5. Unitki dobrze zagrywały i pilnowały bloku, a po jednym z nich wygrywały 19:11. Pojedynczą czapą popisała się jeszcze Sobiczewska i było 22:14.

Czwarta odsłona zaczęła się znów optymistycznie, gdyż Gierak skutecznie zaatakowała na 5:2. Tarnowianki wykorzystały co prawda błąd rozegrania miejscowych i było tylko 8:7, ale szybko kontrą odpowiedziała Sobiczewska (10:7). Po punktowej zagrywce Ciesiulewicz i kontrze Gierak przewaga wzrosła na 13:8. Kapitan Uni podwyższyła też na 16:9. Opolanki miały wszystko pod kontrolą, popisały się jeszcze kontrą i dwoma blokami, wygrywając partię 25:17 i mecz 3:1.

UNI Opole – Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów 3:1 (25:18, 23:25, 25:17, 25:17)
UNI; Makarowska, Janiuk, Szczygioł, Ciesiulewicz, Gierak, Witowska, Szczygłowska (libero) – Wołodko, Sobiczewska, Stronias.
Jedynka: Szabo, Jaroszewicz, Duda, Szczygieł, Abramajtys, Molenda, Samul (libero) – Minicz, Kędziora, Buczek, Gliniecka.