Ostatnie spotkanie przed własną publicznością w fazie zasadniczej w wykonaniu UNI Opole! A rywalkami będą Tygrysice z Solna Wieliczka, obecnie szósta ekipa w tabeli 1 ligi kobiet.
Autor: Bartosz Kamiński

Popularne Tygrysice miały piorunujący początek sezonu. Zaliczyły bowiem serię 6 zwycięstw z rzędu i nawet były liderkami ligi. Jednak w siódmej kolejce niespodziewanie przegrały z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim 1:3. Od tego czasu już nie wróciły do takiej passy wygranych, jednak dotychczasowe wyniki pozwolą im na występ w fazie play-off. Szansę mają nawet na awans na piątą lokatę, jednak do tego potrzebują zwycięstwa z opolankami. Pomóc im w tym może była zawodniczka UNI, rozgrywająca Angelika Gajer, która występowała w barwach biało-pomarańczowych w zeszłym sezonie.
Podopieczne Nicoli Vettoriego walczą o utrzymanie pozycji wicelidera ligi. Po znakomitym spotkaniu w Poznaniu, wygranym 1:3 na pewno będą chciały zrewanżować się Solnej za porażkę w 10 kolejce rozgrywek 3:0. Czy Wilczyce z Opola potwierdzą swoją dobrą formę w Stegu Arena? Przekonamy się już najbliższą w sobotę!

24. kolejka 1 Ligi Kobiet
Enea Energetyk Poznań – UNI Opole
22 luty 2020 r., godzina 15:45
Stegu Arena Opole, ul. Oleska 70 Opole