Zimowe ferie w województwie opolskim dobiegają końca. Nie dla wszystkich był to jednak czas odpoczynku. Przez ostatnie dwa tygodnie młodzież ECO UNI ciężko pracowała, by jak najlepiej zaprezentować się w najważniejszych meczach sezonu.

Dla kadetek, pierwsza połowa marca upłynie pod znakiem turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski we Wrocławiu. Młodziczki natomiast w tym czasie rozegrają turnieje decydujące Mistrzostwie Województwa. Z tego też powodu pierwszy tydzień ferii, “Młodej Energii” upłynął na obozie przygotowawczym w Karpaczu. Pod czujnym okiem trenerów: Doroty Rusin, Gabrieli Gasidło, Rafała Dolińskiego i Gracjana Sachnika, zawodniczki doskonaliły swoje umiejętności i pracowały nad sportową formą.

Natomiast druga część ferii to kilka niezwykle potrzebnych i bardzo wartościowych sparingów. W czwartek we Wrocławiu Opolanki zmierzyły się z zespołami AZS AWF Wrocław. Drużyna z Dolnego Śląska ma przed sobą takie same cele jak ECO UNI – kadetki zdobyły wicemistrzostwo województwa i zagrają w turnieju ćwierćfinałowym (w Kędzierzynie-Koźlu), natomiast młodziczki z Wrocławia będą walczyły w ścisłym finale o mistrzostwo województwa. Co prawda w obu kategoriach wiekowych Opolanki uległy AWF-owi, jednak jak podkreślają obserwatorzy mecze były bardzo wyrównane, co zdecydowanie może napawać optymizmem. Warto także dodać że wskutek absencji kilku podstawowych siatkarek, szansę gry w barwach ECO UNI otrzymały ich młodsze koleżanki – w meczu młodziczek występowały nawet dziewczyny z rocznika 2004.

W piątek natomiast w Opolu odbył się sparing z siatkarkami NTSK Nysa z rocznika 2002, z którymi młodziczki ECO UNI powalczą w finałach rozgrywek wojewódzkich. Nasza drużyna wygrała to spotkanie, a na boisku po opolskiej stronie siatki zaprezentowały się zarówno kadetki, jak i młodziczki. Doszło nawet do sytuacji, gdy – pierwszy raz w historii – obok siebie wystąpiły siostry Nikola (ur. 2000 r.) i Martyna Lubowicz.

Skład ECO UNI w meczu z NTSK:

N. Lubowicz, Bernacka, Aleksandroff, Kostrzewska, Dulas, Przybył, Gawlik, Wojtas, M. Lubowicz, Oracz, Marynowicz, Górska, Kodura, Jędrzejko, Nowakowska.

Ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski kadetek, rozegrany zostanie od 9 do 12 marca. Natomiast turnieje młodziczek w grupie I o miejsca 1-6 w rozgrywkach wojewódzkich, zaplanowane zostały na 5 marca, 7 marca oraz 12 marca.