Faworyci byli inni. Siatkarki ECO miały po prostu grać i zbierać doświadczenie. Tymczasem z 14 meczów wygrały aż 10, co pozwoliło wywalczyć srebrne medale ligi wojewódzkiej, które w sobotę odbiorą z rąk prezesa OZPS.

Podopieczne trenera Rafała Dolińskiego rozgrywki zaczęły nie gorzej niż ich starsze koleżanki w II lidze – od serii czterech zwycięstw. Jednak w rozgrywkach II ligi ECO UNI od początku było wymieniane w gronie faworytów, tymczasem w lidze kadetek karty mieli rozdawać inni.

Faktycznie zespół kadetek w rozgrywkach wojewódzkich nie był wymieniany w roli faworytów. Wyższe notowania miały kluby z Kędzierzyna-Koźla, Kluczborka, Nysy, których siatkarska edukacja opiera się na bazie klas sportowych w placówkach mających status Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – tłumaczył trener Doliński.

To właśnie wspomniane drużyny z Nysy i Kędzierzyna-Koźla (MMKS I, w lidze występowały dwa zespoły MMKS-u Kędzierzyna-Koźle), a także OKS Olesno znalazły sposób na pokonanie Opolanek, co sprawiło, że ECO UNI zakończyło rok 2016 z bilansem pięciu zwycięstw i trzech porażek już wtedy na drugiej pozycji.

Nowy rok dla kadetek z Opola rozpoczął się źle, bo na własnym parkiecie uległy 2:3, tym razem drugiej drużynie MMKS-u. Jednak jak się później okazało, były to złe, miłego początki, bo w pozostałych pięciu meczach ECO UNI zdobyło komplet 15 punktów, tracąc zaledwie jednego seta, w Praszce, w rywalizacji z tamtejszym MGOKiS-em. To pozwoliło bez większych problemów utrzymać drugą pozycję z dorobkiem 32 punktów. Opolanki zgromadziły na swoim koncie o 6 punktów mniej niż pierwsza drużyna MMKS-u. Należy jednak podkreślić, że w bezpośrednich spotkaniach to ECO zaprezentowało się lepiej, przegrywając u siebie 2:3, a następnie zwyciężając w Kędzierzynie-Koźlu 3:0. Trzecie miejsce z 27 oczkami na koncie zajął drugi zespół z Kędzierzyna Koźla.

Wicemistrzostwo województwa oznacza, że ECO UNI Opole  przystąpi do udziału w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski, który zaplanowany jest w dniach 9-12 marca. Nim jednak nadejdzie moment dalszej rywalizacji pod siatką, pozostaje jeszcze nieco czasu na świętowanie. W sobotę przed meczem II ligi pomiędzy ECO UNI a Polonią Łaziska Górne, nasza „Młoda Energia” otrzyma wywalczone srebrne krążki. Przypominamy, że początek meczu zaplanowany jest na godzinę 16:00. Gorąco zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki i zachęcamy by przyjść nieco wcześniej i uczestniczyć w dekoracji podopiecznych trenera Rafała Dolińskiego.

Autor: Marek Świerczyński