W tej kategorii wiekowej ECO UNI Opole ma aż trzy zespoły. Jeden z nich wciąż pozostaje w walce o mistrzostwo województwa. Warto sprawdzić gdzie, z kim, kiedy i o co zagrają nasze drużyny.

Na starcie rozgrywek stanęło łącznie 12 zespołów. Walka toczyła się systemem turniejowym w czterech, trzyzespołowych grupach. Dziewięć najlepszych zespołów uzyskało awans do drugiej rundy, natomiast trzy pozostałe drużyny toczą walkę o miejsca 10-12. Niestety w tym gronie znalazło się ECO UNI II, czyli podopieczne Gabrieli Gasidło, wraz ze Spartą I Paczków i OKS-em Olesno.

W walce o 10 pozycję rozegrano dotychczas jeden turniej, w Oleśnie. Tam bezkonkurencyjne okazały się Opolanki pokonując obu rywali po 2:0 i tym samym wykonując pierwszy krok w kierunku wygrania rywalizacji. W najbliższą niedzielę zespoły spotkają się w Paczkowie, a tydzień później, w Opolu, poznamy ostateczne rozstrzygnięcia.

ECO UNI II walczy o miejsca 10-12

Źródło: ozps.pl

W drugiej rundzie 9 drużyn zostało podzielonych na trzy grupy po trzy. Zespoły z ostatnich miejsc trafiły do walki o miejsca 7-9, natomiast pozostałe sześć ekip zdobyło awans do trzeciej rundy rozgrywek. Niepokonane w pierwszej rundzie ECO UNI I, tym razem trafiło na silniejszych rywali. Podopieczne Rafała Dolińskiego trzykrotnie musiały uznać wyższość Jedynki Kluczbork (1 miejsce w grupie) oraz dwukrotnie Sukcesu Komprachcice, odnosząc z tym zespołem tylko jedno zwycięstwo. W ostatnim turnieju w Kluczborku, w meczu decydującym o awansie górą był zespół z Komprachcic wygrywając 2:1, w tie breaku do 13, tym samym Opolankom pozostała walka o miejsce 7. Rywalami ECO UNI będą Sparta II Paczków oraz MGOKiS Praszka. Rywalizacja rozpocznie się w niedzielę w Paczkowie, 18 marca drużyny przyjadą do Opola, a dzień później ostatni turniej rozegrany zostanie w Praszce.

 Terminarz turniejów o miejsca 7-9

Źródło: ozps.pl

Znacznie lepiej w drugim etapie rozgrywek zaprezentowało się ECO UNI III. Podopieczne trener Doroty Rusin w pierwszych dwóch turniejach nie straciły nawet seta w meczach przeciwko MMKS-owi II Kędzierzyn-Koźle i Sparcie II Paczków, tym samym zapewniając sobie awans do trzeciej rundy. W trzecim turnieju ECO UNI musiało uznać wyższość Kędzierzynianek, ale pokonało Spartę i zajęło pierwsze miejsce w tabeli. Teraz przed drużyną trener Doroty Rusin rywalizacja w gronie 6 najlepszych zespołów województwa. Drużyny będą rywalizować w dwóch grupach. Następnie po dwie najlepsze z każdej grupy zagrają między sobą półfinały oraz mecze o medale.

Rywalami ECO UNI III w grupie I są drużyny Sukcesu Komprachcice oraz NTSK Nysa. Zespół z Nysy rywalizował już z podopiecznymi Doroty Rusin, w pierwszej rundzie rozgrywek i trzykrotnie wygrał. Natomiast zespół z Komprachcic w każdej rundzie trafiał na inną drużynę „Młodej Energii” – w pierwszym etapie trzykrotnie pokonał ECO UNI II (za każdym razem po tie breaku), z kolei w drugiej rundzie dwukrotnie pokonał ECO UNI I (2:0 i 2:1), a raz lepsze okazały się Opolanki (2:0 w Komprachcicach.

W grupie H, w ramach III etapu mierzą się ze sobą dwa zespoły MMKS-u Kędzierzyn-Koźle oraz Jedynka Kluczbork. Dotychczas rozegrano jeden turniej w Kędzierzynie-Koźlu. Dwa zwycięstwa zanotowała Jedynka, a w pojedynku Kędzierzyńskim lepszy okazał się MMKS. W niedzielę drużyny zagrają w Kluczborku, a tydzień później ostatni turniej w Kędzierzynie Koźlu

Turnieje trzeciej rundy z udziałem Opolanek zostały zaplanowane 5 marca w Komprachcicach, 7 marca w Nysie i 12 marca w Opolu. Półfinały i finały rozegrane zostaną 19 marca. Po wicemistrzostwie województwa naszych kadetek, warto w najbliższym czasie trzymać kciuki za podobny sukces ich młodszych koleżanek.

Grupa I trzeciej rundy młodziczek

Źródło: ozps.pl

Autor: Marek Świerczyński